Smulkiam ir vidutiniam verslui per pandemiją dar labiau susidūrus su apribotomis skolinimosi galimybėmis, problemos sprendimą siūlo Kreda grupės unijų teikiamas apyvartinis kreditas verslui. Patrauklios sąlygos, greitas atsakymas ir tai, kad nereikalaujama užstato, ypač tinka mąstantiems apie verslo plėtrą ar pritrūkus pinigų kasdienėms operacijoms.
Rastas sprendimas
Nors finansų rinkoje skolintojų ir skolinimosi priemonių netrūksta, apie 50 procentų šalies įmonių teigia, kad skolinimasis iš bankų labai apribotas, – atskleidė Lietuvos banko (LB) apklausa. Ypač dažnai su tuo susiduria smulkus ir vidutinis verslas, kuris nurodė, kad kredito prašymai atmetami 6 atvejais iš dešimties. Dažniausiai nurodoma priežastis – bendra ekonominė situacija (37 proc.) arba išvis be jokio motyvo (23 proc.). Tuo tarpu dėl įmonės finansinio įvertinimo ar jau turimų įsipareigojimų neigiamai atsakoma vos penktadaliui.
Tad smulkus ir vidutinis verslas, bankuose sunkiai gaudamas kreditus verslo palaikymui ar plėtrai, neretai priverstas kreiptis į alternatyvaus skolinimosi platformas. Deja, greiti pinigai be biurokratinių suvaržymų ten turi savo kainą – gerokai didesnes palūkanas. Todėl už šią galimybę mažos įmonės stipriai permoka.
Pagaliau kreditavimo rinkoje atsirado tinkama skolinimo priemonė. KREDA grupės unijos sukūrė greitą ir efektyvų sprendimą – apyvartinę paskolą be užstato. Kredito gavimas supaprastinta forma, taupomas laikas bei patraukli palūkanų norma – visa tai atitinka smulkaus ir vidutinio verslo poreikius ir padeda išspręsti einamąsias problemas.
Supaprastintos sąlygos
Kadangi pati kredito unijos idėja nuo banko skiriasi tuo, kad tai bendruomenės poreikiams skirta finansų įstaiga, kuri orientuota padėti čia ir dabar, tai ir sąlygos gauti kreditą sukurtos kuo paprastesnės.
Be biurokratinių suvaržymų ir užstato reikalavimų Kreda grupės unijos siūlo įmonėms papildyti apyvartinių lėšų sąskaitas iki 20 tūkstančių eurų. Kredito terminas – iki 12 mėnesių, o jo grąžinimo grafikas individualiai pritaikomas prie verslo galimybių. Bene svarbiausias privalumas – neprašoma įkeisti turto, kas smulkioms įmonėms būdavo praktiškai neįveikiama kliūtis bankuose.
Todėl šis įrankis ypač tinka mąstantiems apie verslo plėtrą ar pritrūkus pinigų kasdienėms operacijoms. Tai dabar ypač aktualu, kai pandeminiu laikotarpiu sutriko prekių ir paslaugų judėjimas, o kartu ir atsiskaitymai už jas. Mažos ir vidutinės įmonės jau minėtoje LB apklausoje nurodė, kad joms atsiskaityti vėluoja 40-50 procentų gyventojų, įsiskolinimų turi ir 25-30 procentų verslo partnerių. Tad laukiant savų pinigų, Kredo unijų paskola – ypač patogus būdas kompensuoti laikiną apyvartinių lėšų trūkumą.
Metas skolintis – palankus
Nors dalis verslo sutrikę dėl galimo pandemijos poveikio pristabdė plėtrą, ekonomistai šių metų Lietuvos bendrojo vidaus produkto (BVP) augimo prognozę didina iki 4,2 proc. Augant šiam rodikliui, prognozuojamas ir kitų rodiklių stabilus augimas. Tai reiškia, kad skolintis dabar ir investuoti į verslo plėtrą – palankus laikas.
Didėjantį kreditų poreikį iliustruoja tai, kad vis daugiau verslo klientų išnaudoja šią galimybę. KREDA grupės verslo paskolų portfelis šių metų II ketvirtį yra 29 procentais didesnis nei pernai tuo pačiu metu.
Klientų pasirinkimą lemia unijų, apsijungusių į KREDA partnerių grupę, ilgametė patirtis, kuri leidžia greitai, bet tuo pačiu ir apgalvotai priimti sprendimus. Ne mažiau svarbus veiksnys – pasiekiamumas. Klientams gana patogu jungtinėje centrinėje kredito unijoje rasti sau artimiausią pagal teritoriją iš 11-os KREDA grupės unijų ir greitai gauti konsultaciją bei reikiamą pinigų sumą.
TURITE KLAUSIMŲ?
SUSISIEKITE SU MUMIS